Máte dotazy? +420 725 293 943

10 důvodů, proč je Jablonec ideální místo pro rodinný život

Publikováno: 21. 11. 2023

Dali jsme hlavy dohromady a sepsali pro vás 10 důvodů, proč je Jablonec nad Nisou vyhledávaným městem nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro lidi, kteří mají rádi přírodu, aktivní život a všechny služby po ruce. 

1. Jablonec je statutární město s více než 45 tisíci obyvateli. Můžete tady zažít ruch velkého města, ale také atmosféru takřka vesnickou, záleží na tom, čemu dáváte přednost.  

 

2. Nachází se v podhůří Jizerských hor. Krajské město Liberec máte za kopcem a po D10 jste za méně než hodinu v Praze na Černém Mostě.  
 

3. Jako statutární město nabízí všechny možné služby, které člověk potřebuje alespoň občas k životu – úřady, banky, obchody, zdravotnická zařízení, včetně městské nemocnice s kvalitní péčí. 
 

4. Nejmenší děti mohou v Jablonci navštěvovat soukromé dětské skupiny, pro starší je tady dostatek školek i základních škol, včetně těch s alternativním laděním. Samozřejmostí je pestrá nabídka kroužků – sportovních, uměleckých i vzdělávacích. 
 

5. Starší děti mohou pokračovat studiem na dvou gymnáziích a třech středních školách – s uměleckým, ekonomickým a průmyslovým zaměřením. Nejbližší vysoká škola je pak Technická univerzita v nedalekém Liberci.  
 

6. Rádi sportujete? Pak je Jablonec ideální volbou. Na své si přijdou amatérští i profi sportovci všech věkových kategorií. Atletika, fotbal, hokej, tenis, plavání, judo, výčet všech sportů, které můžete v Jablonci provozovat, by se sem ani nevešel. Léto můžete strávit koupáním v přehradě Mšeno.  
 

7. Speciální kategorií jsou zimní sporty. Z Jablonce můžete být za pár minut na sjezdovkách na Severáku, na Špičáku nebo na Ještědu. To samé platí pro milovníky běžek – troufnete si na Jizerskou 50? A když do Jablonce přijde opravdový mráz, zamrzne přehrada, ze které se rázem stane skvělá plocha pro bruslaře.  

 

8. Jablonec žije i kulturně. Za návštěvu určitě stojí místní Městské divadlo, kam jezdí divadelní soubory a umělci nejen z Prahy. Na koncert a další pořady můžete zajít i do Eurocentra či do klubu Rampa a filmové novinky zhlédnout ve dvou kinech.   

 

9. Máte slabost pro všechno, co se třpytí? Pak pro vás bude Jablonec rájem. Nikde jinde nenajdete takovou koncentraci výrobců bižuterie a obchodů, kde si můžete koupit hotové šperky, nebo materiál k jejich výrobě doma. V průběhu roku se v Jablonci konají i akce spojené se sklem a bižu, což podtrhuje fakt, že je Jablonec součástí tzv. Křišťálového údolí a nachází se v něm unikátní Muzeum skla a bižuterie.   

 

10. Restaurací je v Jablonci vícero, pro obyvatele viladomů bude ta zcela zásadní v Hotelu Petřín. To si prostě řeknete „Ne, dneska vařit nebudu“, obujete sebe i zbytek rodiny a za 3 minuty tam jste, a to pěšky, takže si můžete v klidu dát i něco „ostřejšího“. 

 

Zajímalo by vás o Jablonci ještě něco? 
Dejte nám vědět!